Day.Az представляет новость на азербайджанском языке.
Azərbaycanın yunan-Roma güləşçisi Rövşən Bayramov (59 kq) Rio 2016 Olimpya Oyunlarında yarımfinala vəsiqə əldə edib.
Trend-in məlumatına görə, Bayramov ABŞ təmsilçisi Devid Jessi üzərində qələbə qazanaraq yarımfinala yüksəlib.
18:29
Azərbaycanın yunan-Roma güləşçisi Elvin Mürsəliyev (75 kq) Rio 2016 Olimpya Oyunlarında 1/4 finala vəsiqə əldə edib.
Trend-in məlumatına görə, Mürsəliyev Qazaxıstan təmsilçisi Dosjan Kartikov üzərində qələbə qazanaraq 1/4 finala yüksəlib.
1/8 finalda Mürsəliyev misirli Sebie Mahmud üzərində qələbə qazanıb.
17:35
Azərbaycanın yunan-Roma güləşçisi Rövşən Bayramov (59 kq) Rio 2016 Olimpya Oyunlarında 1/4 finala vəsiqə əldə edib.
Trend-in məlumatına görə, Bayramov Venesuela təmsilçisi Rayber Xose Rodriqez Orozko üzərində qələbə qazanaraq 1/4 finala yüksəlib.
17:29
Azərbaycanın yunan-Roma güləşçisi Elvin Mürsəliyev (75 kq) Rio 2016 Olimpya Oyunlarında 1/8 finala vəsiqə əldə edib.
Trend-in məlumatına görə, Mürsəliyev misirli Sebie Mahmud üzərində qələbə qazanaraq 1/8 finala yüksəlib.
Azərbaycan XXXI Yay Olimpiya Oyunlarında əvvəlki olimpiadalarla müqayisədə daha geniş tərkibdə - idmanın 18 növü üzrə 56 idmançı (57 lisenziya) ilə təmsil olunur. Bu, ötən Olimpiya Oyunları ilə müqayisədə 4 idman növü çoxdur. Azərbaycan triatlon, kamandan oxatma, velosiped və kanoe-slalom idman növlərində ilk dəfə təmsil olunacaq.
Olimpiadada ölkəmizi təmsil edəcək 56 idmançıdan 36-sı ilk dəfə Olimpiya Oyunlarının iştirakçısı olacaq. Komandamız daha geniş beynəlmiləl tərkibə malikdir və əsasən titullu idmançılardan ibarətdir. Onların əksəriyyəti nüfuzlu beynəlxalq idman yarışlarında lisenziya qazanmaqla yanaşı, eyni zamanda, həmin yarışların qalibi olaraq dünya və Avropa çempionları adına layiq görülüblər.
Rio-de-Janeyroda Azərbaycan güləş, gimnastika və boks olmaqla, 3 hakimlə də təmsil olunacaq. Bundan başqa, idmançılarımızı 34 məşqçi, 6 həkim, fizioterapevtlər, texniki işçilər və digərləri müşayiət edəcəklər.